Kuidas leida aktimodelli

KUIDAS LEIDA AKTIMODELLI

Teinekord on vaja teha aktifotosid, kas kunsti nimel või muul põhjusel. Kuidas leida modelli selliseks puhuks?

Igaüks ei ole nõus poseerima, sest inimesed on oma keha suhtes tundlikud. Et inimest julgustada, tuleks kirjelda, miks sulle tema juures see või see meeldib. Näiteks “kui sa toetud ühele puusale, siis su puusad võtavad hästi naiseliku joone, meenutab juugend stiilis” vms. Niisama rääkida, et oled hästi ilus on mage ja ei ole usutav, kuid sellegi poolest on see parem kui mitte midagi.

Inimesed kardavad ka halba vastukaja, sest nad ei tea, kus neid pilte kasutatakse ja milleks. Kui teed kunsti, avaldad väljaandes, osaled konkursil või on mõned muud ambitsioonikad eesmärgid siis tuleks kindlasti neid esile tuua. Kunst alati hea põhjus.

Selleks on soovitatav käia enne niisama pildistamas, kasvõi kusagil avalikus kohas, et modell usaldaks sind rohkem ja näeks, milleks sa võimeline oled. Ja kui räägid, et on vaja alasti modelli, siis kindlasti tuleks rõhutada, et teed kunsti ja see kõik on väga oluline. Niisama naljaviluks ei tule keegi end näitama.

ELUKAASLANE/KALLIM ÄRA RÄÄKIDA

See on kahtlemata kõige lihtsam variant, aga ta ei pruugi alati sobida antud konteksti ja teda ei saa kasutada mitu korda. Ja pealegi kui see avalikustatakse kas sa tahad et kõik näevad su kallima alasti pilti, eriti su või tema vanemad. Selles mõttes on kasulikum kasutada kedagi võõrast – siis ei ole nii isiklik.

 

Rääkida eelnevalt läbi modelliga

See on kõige kindlam variant – saad kõik vastavad ettevalmistused ära teha ja tead millega arvestada. Aga peab arvestama, et kui modell on eelnevalt nõus siis on ajalimiit. Nädala pärast ta mõtleb võibolla ümber, seega tasub pildistamine ära teha nii kiiresti kui võimalik.

Mul õnnestus veenda kui rääkisin idee ja lasin tal kedagi soovitada ja kui tal polnud kedagi siis palusin tal endal tulla – siis ei tundunud kogu olukord isiklik

 

Pildistamise ajal sujuvalt lase tal riideid vähemaks võtta.

See on kõige libedam viis ja harrastatud paljude ajakirja fotograafide poolt. Kõiki riideid mul ei õnnestunud modellidel pildistamise ajal seljast saada, aga see eest midagi sai alati seljast. Tuleb lihtsalt veenda et pildid tulevad nii palju paremad ja ilusamad.

 

Nõua vastutasuks paljalt poseerimist

Kui keegi kes sobib modelliks soovib sinult midagi, siis võid vastu nõuda et ta poseeriks sulle. Näiteks tahab et sa teeks temast ja ta poiss-sõbrast pilti, siis võid vastu nõuda, et ta poseeriks paljalt sulle. Mul õnnestus niimoodi päris mitu modelli saada. Näiteks olin ühel tüdrukute õhtul fotograafiks, kus nõudsin vastutasuks, et kõik võtaksid end paljaks.

 

VÕTA KEEGI STILISTIKS

Kuulsin sellisest variandist endiselt ajakirjafotograafilt. Oli vaja et üks kuulsus poseeriks võimalikult paljalt ajakirjale. Fotograaf võttis oma naise pildistamisele kaasa kui stilisti ning  naine ütles modellile et ta võtaks riided seljast ja nii ta tegigi. Päev oli päästetud ja kõik olid õnnelikud.

 

Kokkuvõte

Kummalisel kombel on nõus naisterahvad end rohkem paljaks võtma kui meesterahvad ja naisterahvad kipuvad ka paremini poseerima ja end näitama. Aktifotode puhul esines mul palju probleeme, näiteks ruum läks külmaks ja modellil hakkas külm. Liigne vaikus teeb modelli ebakindlaks seega tasub alati rääkida mõni looke modellile või lasta tal rääkida (näiteks mõni muinasjutt) ja igal juhul peaks mängima raadio või muusika. Üks olulisemaid asju on kindlasti valmis idee, hunnik tagavara ideid ja tead kuidas teostada. Suhteliselt ebameeldiv on kui teine on paljalt keset stuudiot ja sina sätid juhtmeid ja valgusteid terve tunni ning üritad välja mõelda mida teha. Võib ka kasutada Gift Idea Generator appi.

Alkohol – eks nii mõnelgi tuleb mõte pakkuda alkoholi, et modellil julgem oleks. Alkohol ei ole imejook, mis muudab modelli meeletuks ning tuikuv modell ei ole ka suurt pildistamist väärt. Aga vahel, kui ise jood janu kustutamiseks sampust või veini siis võib ju ka modellile julguse kogumiseks klaasikese pakkuda.

Kokkuvõttes on siiski tähtis, et tuleks võimalikult ilus pilt ning kunstinimel tuleb olla valmis kõigeks.